• logowanie
login:
hasło:
  • REKLAMA
  • wyszukaj nocleg

ulica

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Kino "Cisy"

Nałęczów ul. Lipowa 6 tel. (81) 501 40 69

Kino "Cisy" w Nałęczowie zostało otwarte wraz z Domem Kultury w lutym 1960 roku. Kierownikiem obiektu został Józef Ignaciuk. Załoga kina składała się z 8 osób, kierownik, kasjer, 2 bileterki, 3 kinooperatorów oraz sprzątaczka.
Na widowni było 270 miejsc. Pierwszym filmem jaki został wyświetlony był film produkcji polskiej "Wolne miasto", była to rekonstrukcja wydarzeń związanych z obroną Poczty Polskiej w Gdańsku w 1939 r., w reżyserii Stanisława Różewicza.

Z czasem kino zostało oddzielone od Domu Kultury i podlegało pod OPRF w Lublinie (Okręgowe Przedsiębiorstwo Rozpowszechniania Filmów). Na kierowniczym stanowisku kina pozostał Pan Ignaciuk, który pracował do 1984 r. Po nim na stanowisko kierownika w kinie awansowała Pani Teresa Depta. Od marca 1990 r. kino "Cisy" zpowrotem należy do Domu Kultury, gdzie dyr. jest Pani Bogusława Gałat.


W roku 2001 budynek przechodził modernizację, w związku z czym kino było nieczynne. Na sali kinowej została zainstalowana klimatyzacja, zmniejszono ilość miejsc do 198 (w/g przepisów BHP), projektory przeszły kapitalny remont, został wymieniony ekran.


Kierownictwo kina stara się aby filmy premierowe szybko trafiały na nasz ekran. Współpracujemy ze wszystkimi szkołami w mieście i gminie. W miarę zapotrzebowania szkół sprowadzamy filmy dla młodzieży, organizujemy też zbiorówki dla zakładów pracy na kasowe tytuły filmowe. Proponujemy projekcje filmów w godzinach przedpołudniowych (min. 30 osób) a godzina projekcji jest do uzgodnienia.

 

 

Źródło: www.naleczow.plLiczba odwiedzin strony: 
-
 od 
-
 (dzisiaj 
-
)