• logowanie
login:
hasło:
  • REKLAMA
  • wyszukaj nocleg

ulica

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • W Chodliku...

Nałęczów kom. ***

Chodlik jest niewielką wsią położoną w kotlinie Chodelskiej, nad rzeką Chodelką, która wpływa do Wisły. Dokładniej wieś leży między Kazimierzem Dolnym a Opolem Lubelskim, w gminie Karczmiska, powiecie opolskim.

 

Trudno w to uwierzyć, ale liczący dziś około 300 mieszkańców Chodlik był niegdyś potężnym i ludnym grodem, który można by porównać do współczesnego Lublina.

 

Dziś w Chodliku każdy zmęczony szarą codziennością i ciągłym biegiem odnaleźć może swoją oazę spokoju. Wieś położona z dala od głównych szlaków komunikacyjnych, wokół otoczona lasem, łąkami i polami… rzeczywiście przypomina dawną osadę.

 

Chodelskie lasy od dawna słyną z udanych grzybobrań, a rzekę Chodelkę zamieszkują ryby i bobry, a może nawet raki – widziane kilkakrotnie. Na łąkach nie trudno spotkać zająca, kuropatwę czy bażanta, nieco dalej, bo w lesie chowają się sarny, dziki i lisy.

 

Za płotami co niektórych gospodarstw, dojrzeć można krowy, konie, kury, gęsi czy kaczki, a podnosząc głowy nieco wyżej – nawet bociany i czaple, od lat związane z tą wsią.

 

Spacerując polnymi drogami zachwycamy się szumiącymi na wietrze kłosami zbóż, a między nimi błękitnymi bławatami, różowymi kąkolami i czerwonymi makami. Przy rowach tu nadal rosną kaczeńce, lilie i niezapominajki, a na łąkach stokrotki i rumianek. W przydomowych ogródkach, jak kiedyś odnaleźć można malwy, piwonie i nagietki a wieczorami upajać się zapachem jaśminu i maciejki.

 

Kolorowa tęcza czy pachnąca ziemia po deszczu, poranna rosa i nocne rozmowy żab to tutaj codzienność, tak jak zapach świeżo skoszonej trawy czy siana, śpiew ptaków, bosy spacer po łące czy ścieżce, cień pod drzewem i spanie, pod gołym niebem... w Chodliku.Liczba odwiedzin strony: 
-
 od 
-
 (dzisiaj 
-
)