• logowanie
login:
hasło:
  • REKLAMA
  • wyszukaj nocleg

ulica

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Majowy weekend w Nałęczowie
Park Zdrojowy w Nałęczowie

Zbliża się majowy weekend i warto już teraz szczegółowo go zaplanować. Wiosenna ciepła aura będzie sprzyjać imprezom w plenerze i nastrojowym spacerom. Dlatego osoby, które szukają kameralnego miejsca na wypoczynek powinny przyjechać do Nałęczowa!


Majowy weekend w Nałęczowie to okazja do spędzenia czasu z rodziną lub grupą przyjaciół w miłej, kameralnej atmosferze. Każdy kto przyjedzie do tego uzdrowiskowego miasta z pewnością nabierze dystansu do codzienności i dostanie zastrzyk nowej energii. Jedną z wiosennych atrakcji Nałęczowa, której nie może przegapić żaden turysta jest Festyn Majowy, odbywający się od 1 do 3 maja. Festyn Majowy to impreza cykliczna, podczas której można zobaczyć koncerty miejscowych zespołów i występy zaproszonych gości. Wydarzenie co roku przyciąga wiele osób, chcących poznać kulturę tych stron.

Warto też poznać inne atrakcje Nałęczowa. Obowiązkowym miejscem na weekendowej trasie jest Park Zdrojowy, który powstał już w XVIII stuleciu. W ciągu następnych dziesiątków lat został powiększony i pojawiły się budynki uzdrowiskowe. W Parku Zdrojowym znajdują się sanatoria, zabytkowe łazienki i wille. Wiele osób przyjeżdża do Nałęczowa właśnie po to, aby odbyć spacer romantycznymi parkowymi alejkami. W obrębie Parku Zdrojowego znajduje się pałac Małachowskich, który jest jednym z najcenniejszych zabytków Nałęczowa. Teraz mieści się w nim Muzeum Bolesława Prusa.

Spędzając majowy weekend w Nałęczowie koniecznie trzeba wypróbować uzdrowiskowe walory miasta. Nic tak nie relaksuje jak wizyta w jednym z nałęczowskich Spa. Można tam korzystać z nowoczesnych basenów, sauny oraz relaksujących masaży. Szeroka gama zabiegów pielęgnacyjnych, lecznicze właściwości wód oraz specyficzny nałęczowski mikroklimat - to wszystko czeka na osoby odwiedzające te strony.

  • Komentarze
magda
2015-04-04 11:55
Czy cos tu sie dzieje??
Karlola
2013-05-22 12:40
Ja mam najmilsze wspomnienia z Nałęczowa jak pojechałam z moim mężem do SPA Nałęczów, jak ta jest pięknie, jak w bajce jakiejś, Termy Pałacowe robią wielkie wrażenie, czemu tak rzadko mówi się o tym, że mamy tak cudowne miejsca jak SPA Nałęczów?
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie